haber eksen tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

                                                     

                                                       Gülümsemek Sizi Daha Güzel Yapar

 

          Gülümsemesini bilmeyen dükkân açmasın derler 🙂 Gerçekten de somurtan insanlar bizim hayat enerjimizi de alıyorlar. İnsanlar için en güzel hediye hiçbir masrafa ihtiyaç göstermeyen tatlı bir gülümseyiştir. Gülümsememizi hiçbir zaman eksik etmemeliyiz. Gülümsemek, hem beyinde hem de bedende olumlu enerjiye dönüşür. Bu enerji ise, iletişimde en kısa ve net köprüyü oluşturur. Yüz yüze yaptığımız iletişimde, sosyal yapı içerisindeki tüm ilişkilerimizde sözlerimizden daha fazla etkiye sahiptir; çünkü gülümsemenizle ilişkilerinizi imzalar ve teminat verirsiniz.

          “Hz. Muhammed (sav), bir konu anlatırken gülümserdi. Bir hadis-i şerifinde de; “Gülümsemek, sadakadır.” diye buyurarak gülümsemenin önemini ifade etmiş ve teşvik etmiştir.’’

                     Gülümsemek, insanın o an içinden gelen sevgi ve mutluluk dolu duyguların dışa yansımasıdır. Bir tebessüm birçok şey anlatır, içinde yüklü olan anlam ve hisler karşı taraftaki insana doğru akar. Bir gülümsemenin neler yapabileceğini düşünün! Bunu düşünmek bile yüzünüze bir tebessüm getirdi değil mi?

                     Gülümseme, sosyal ve psikolojik sağlığın en önemli belirtisidir. Gülümseme, hem kişinin vücut kimyasına hem de ilişkilerinin yapısına nüfuz eden bir şifa kaynağıdır. Gülümseyen kişinin üzerindeki stres azalır. Hem gülümseyen hem de gülümsenen kişiler, bu süreç içerisinde gerilimlerinden uzaklaşırlar.

                       Unutulmaması Gerekenler

·       Gülümseme beyinde başlar, yüzünüzde açığa çıkar.

·       Gülümseme, her sohbetin, iletişimin ve muhabbetin anahtarıdır.

·       Gülümseme, insanın o anki sevgi ve mutluluk dolu duygularının dışa yansımasıdır.

·       Gülümseme; bir sağlık belirtisi, bir dinginlik, bir güç, bir neşe belirtisidir.

·       Gülümsemek yalnızca diğer insanlarla iletişim kurmak, ilişkilerinize katkı sağlamak ve bu ilişkilerinizi geliştirmekle kalmaz, kendinizle barışık olmanızı da sağlar.

Okunma :871
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Haber Eksen Tekirdağ 2016©

posta@habereksen.net

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri