haber eksen tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

Bu Gün Kutlu Ağustos

                  Düşünün, bir savaş bitmiş yenilmişsin, anlaşma dayatmışlar (Mondros) 1. Maddesi Ordunu dağıtacaksın 2. Maddesi silahlarını vereceksin 3. Maddesi yurdunun istediğim yerini özellikle tek haberleşme ağın postanelerini işgal edeceğim, sonuncusu kuşların bile benden izinsiz uçamayacak. Sen ve adamların bunu paşa paşa imzalamışsın ama yetmemiş başka bir anlaşma dayatmışlar (Sevr) ve diyorlar ki: Senin bin yıllık yurdunu bir bölümünü şunlara bir bölümünü bunlara, istediğim bölümünü de istediğime veririm, onu da paşa paşa imzalamışsın.Hayır, bu kölelik anlaşmalarını kabul etmiyoruz, Ya özgürlük ya ölüm diyen kahramanlarını da eşkıya ilan edip ölüm fermanları yazmışsın yakalandığı yerde vurun diye. Başaramamışsın, kahramanların işgalci düşmanla savaşmadan önce senin kışkırttığın topluluk ve kişilerle savaşmak zorunda kalmış, hem de düşmanın işgal edemediği Gönen”den Konya”ya, Yozgat”tan Tokat”a kadar çok rahat olunması gereken yerlerde.

                  İngiliz altını ve senin vereceğin rütbe meraklısı tipler tepelenirken İzmir”den giren düşman katliamlar yaparak  Sakarya”yı aşıp, insanının ırzına geçerken, senin ve prenslerinin hala bir umudu var: İngilizler sırtınızı okşayıp makamlarınızda oturun diyecekler diye.Çok merak ediyorum, işgal edilmiş yurdunu kurtarmaya çalışırken başka bir ulus var mı ki, önce kandırılmış veya çok cahil öz yurttaşları ile savaşsın. Her toplumda bazen cahillikten bazen çıkarcılıktan hainler olur.Acıdır ki bizimki kadar cahil ve çıkarcı hain dünyanın hiç bir yerinde olmamıştır. Ve dünyanın her yerinde işgalcilere karşı savaşanlar hem kendi halkı hem dünyaca Kahraman ilan edilmişlerdir. Lakin olaydan 95 yıl sonra bile hala bizde işgalci işbirlikçilerini dost, öz Kahramanlarını düşman gören aptallar sürüsü var.Bunun birinci suçlusu bizleriz, İngiliz ajanları kadar iyi çalışamadığımız için. Bu ajanlar göreve başlamadan önce gelip yurdumuzda marangoz, fırıncı, gazeteci, hamal olarak yıllarca çalışıp aptal ve akıllı yanımızı öğreniyorlar.Satın alacakları kişileri ve onların ödevlerini tespit ediyorlar. Sonra işbaşı yaparak aptal avına çıkıyorlar. İşi o kadar mükemmel yapıyorlar ki, İnönü”ye asker kaçağı, Atatürk”e vatan haini dedirttiklerinde bile büyük alkış alıyorlar.Çok geç kaldık, lakin hemen avlanmış aptalları uyandırmaya, onlara vatan aşkını tattırmaya 26 Ağustosta açılan Çağdaş Uygarlığın kutlu yolunu anlatmaya mecburuz. Bunu parti çıkarları ve oy hesapları ile karıştıranlar İngiliz ajanlarının elemanlarıdır.

                   Konu;Köle olmam, deyip yurdundan kovduğun düşmanlarının şimdiki oyunlarına gelemeyecek kadar ciddi boyuta gelmiştir. Çünkü aynı arsız saldırı daha bilinçli boyutlarda devam etmektedir.Bunlarla savaşmanın tek yolu halkının hassasiyetlerine saygılı olup akıl ve bilimin gücünü anlatmaktır. Yüzyıllar boyu irfan ordumuz dediğimiz değerlerimizin içine girip dini bir meta gibi satışa çıkaran ondan maddi ve manevi çıkar elde eden tarikatçısından mezhepçisine hepsinin gerçek yüzlerini halka anlatıp bunların dinlerini sattıkları gibi vatanlarını da her zaman sattıklarını ve satacaklarını ispat etmek gerek.Çünkü bunlar cahilleri en kolay etkileyen madrabaz hainlerdir. Yoksa dünün İngiliz dincileri, bugünün Amerikancı dincileri, yarın altınları görünce Alman dincileri olacaklardır. Hem de cahil insanlarımızın gözünde İrfan Makamı sahipleri olarak.

Şükrü Işık

Okunma :670
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Haber Eksen Tekirdağ 2016©

posta@habereksen.net

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri