haber eksen tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

     ODA/BORSALARDA KURULACAK OLAN İŞKUR HİZMET NOKTASI PROTOKOLÜ İMZALANDI
     TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu İŞKUR Hizmet Noktası Protokol Töreni’nde yaptığı konuşmada, devletin istihdam konusunda çok önemli destekleri yürürlüğe soktuğunu vurgulayarak, bütün şirketleri bu fırsattan yararlanmaya çağırdı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında, Odalarda ve borsalarda kurulacak İŞKUR Hizmet Noktası Protokolü Ankara’da imzalandı. İmza törenine, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, İŞKUR Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri  ve 81 ilin İŞKUR ve SGK il müdürleri katıldı.
     TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu törenin açışında yaptığı konuşmaya geçmişten bu yana özel sektöre verdiği destektan dolayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’na teşekkür ederek başladı. Ülke olarak olağanüstü günlerden geçildiğine değinen Hisarcıklıoğlu, “Terör örgütleri ile mücadele ederken, 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimini bertaraf ettik. FETÖ kaynaklı darbe girişiminin sonrasında terör örgütleri ülkemize saldırmaya devam ettiler. Başaramadıklarını görünce daha da hırçınlaştılar, daha çok saldırdılar. Terör örgütlerini kullanarak saldıran odaklar şimdi de ülkemizi ekonomik kriz tuzağına düşürme telaşına girdiler. Geçmişten bu yana birçok stres testinden geçmiş Türkiye ekonomisini, zor duruma düşürmeye çalışıyorlar. Buradan çok açık söylüyorum. Ne yaparsanız yapın; başaramayacaksınız. Nasıl saldırırsanız saldırın, başarılı olamayacaksınız. Biz bir oldukça, el ele, omuz omuza verdikçe bizi yenemeyeceksiniz. Siz her saldırdığınızda; Türk iş dünyası olarak, ülkemizin geleceği için daha çok çalışmaya söz veriyoruz. İşçi kardeşlerimizle el ele, omuz omuza daha çok çalışıyoruz, daha çok üretiyoruz, daha çok ticaret yapıyoruz” ifadesini kullandı.
     Ekonomiyi normalleştirme ve somut adımlar atma zamanının geldiğini söyleyen TOBB Başkanı, “Özellikle de böyle bir dönemde olumlu işler yapmak ve Türkiye ekonomisinin sağlamlığını hem insanımıza göstermek, hem de dünyaya tanıtmak, çok daha önemli hale geldi” dedi. Bu kapsamda, ilk olarak faiz baskısı altında ezilen KOBİ’lere ucuz finansmanın önünü açtıklarını ve TOBB Nefes Kredisini başlattıklarını bildiren Hisarcıklıoğlu, TOBB ve Oda-Borsa camiası olarak, yıllık yüzde 9,90 faiz oranı ile KOBİ’lerin finansman ihtiyacına nefes olduklarının altını çizdi.
     Yine 2016’yı bitirmeden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız ve İŞKUR ile birlikte “Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği” başlattıklarını bildiren Hisarcıklıoğlu, “Bu seferberlik, Türkiye’de kamu ile özel sektör arasında gerçekleşen en büyük ortak çalışma girişimidir. Bu zamana kadar sadece bir projede olan işbirliğimizi, işgücü piyasasının tamamını kapsama alacak şekilde genişlettik.
     81 ildeki OdaBorsalarımız ve İŞKUR İl Müdürlüklerimiz hızla birlikte çalışmaya başladılar. Nitelikli eleman ihtiyacındaki şirketlerimizle iş arayan kardeşlerimizi bir araya getirdiler. OdaBorsalarımız İŞKUR il Müdürlüğü oldu, İŞKUR il müdürlükleri OdaBorsalarımız oldu. İşgücü piyasası için el ele, omuz omuza çalışmaya başladı” dedi.
 

Okunma :1073
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Haber Eksen Tekirdağ 2016©

posta@habereksen.net

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri