haber eksen tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

 

 

Bir Garip Dedikodu

Bir arkadaşım dedi ki, Senin hakkında biri dedikodu yaptı, ben inanmadım ama bilmende fayda var. Hırsız mı dediler, dedim. Hayır, dedi. Arsız mı dediler? Hayır! Namussuz mu dediler? Hayır? Yalancı mı dediler? Hayır, dedi üsteleyerek. O zaman benim hakkımda ne dediklerini ben sana söyleyeyim dedim.

Kendini sağcı sanan bir aptal ise;

Komünist demiştir, çünkü Sol deyince bir tek o yüklenmiştir kullanmayı sevmediği aklına. Çağdaş uygarlığa Sol”un katkılarını bilmediğindendir. Sol”un savaşlara ve sömürüye karşı verdiği mücadeleyi Komünist intikamcılık sanıyordur. Halbuki komünizm Sol”un sadece bir kısmıdır. Yönetim anlayışının adı Proletarya Diktatörlüğüdür.

Yani İşçilerin Devleti, lakin işçilerin en önemli ihtiyacı olan düşünsel veya sosyal özgürlüğü yok sayar. Bunun için adaleti ve özgürlüğü kutsayanlar, savaşı ve sömürüyü lanetleyenler; Sosyal demokrasi, Demokratik Sol veya Ulusal Sol gibi adlar altında düşünce ve projeler üretip dünyada cennetler kurdular, hala haberi yoktur fukaranın.

Çokbilmiş halinin altında düşünce adına zavallılığını gizlemektedir. Sol, toplumun sol koludur, yoksunluğu tek kolla yaşama zorluğu verir, bunu anlaması imkansız gibi, çünkü aklı alınmıştır efendilerince.

Kendini solcu sanan bir aptal ise;

Faşist demiştir kaset gibi doldurulmuş hali ile, Sağ değerleri reddetmenin tek kollu yaşamak olduğunu söylediğim için. Sol adına ne Lenin”i okumuştur ne Dönek Kauski”den haberi vardır. Sol, dünyada cennetler yaratırken Sağ”dan yararlandığını bilmemektedir.

Hatta Sağ”ın yaşamasını reddeden Solların nasıl tökezlediğini bile anlayacak durumu yok. Dünyanın en büyük katili Hitler”i lanetlerken, Stalin”in öz yoldaşı Troçki”yi, Galiyev”i ve onlarca arkadaşını, on binlerce karşıtını hatta masum halkları nasıl katlettiğini de bilmez, Nazım”a dünyayı dar ettiğini de. İnançları gereksiz deyip yasaklamanın çözüm olduğunu düşünmekten vazgeçmez.

Akıl, ahlak ve onur ile inanç oluşturanların toplumun servetlerinden olduğunu küçümserler. Bu inancın sağlıktan asayişe topluma katkısını umursamaz. Ulusal kimliğin evrensel kimliğe dönüşmesi için önemsenmesi gerektiğini anlamaz, evrenselliğin kendini inkar olduğunu sanır.

Hele karşı görüşün en güzel ayna olduğunun asla farkında

değildir, tıpkı aptal bir sağcı veya kurnaz bir dinci gibi.

Din adına aklı alınmış biri ise;

Münafık, müşrik, ateist, deist ve cümle anlamını bilmediği sözcükler nefretle saymıştır. Kustuğu her nefretin ettiği her hakaretin cennete giden yolu ona açacağını sanır.

 

Ne dini biliyordur ne Tanrı”yı. Bunları idrak edecek aklı olabilir ama kaptırmıştır kendini en aciz hali ile “efendinim” diyenlere. Onların aferinini almak onun için değerli bir tatmin yoludur. Kendi gibi düşünmeyen veya inanmayan birini katletse cennette Huriler alacağına inananları; çok insan yakmış, çok çoluk-çocuk katletmiştir. Ne Tanrısal hikmeti görebilir insan da, ne onun muhteşem fotoğrafını doğa da.

Yani sağcılık, solculuk veya dincilik adı altında ezilmişliklerini, çaresizliklerini, kara cahilliklerini, utançlarını, aptallıklarını kine dönüştürüp katliam kurgulayarak tatmin olanlar; Atatürk”ün Milliyetçiliğini de, Devrimciliğini de, inancın en büyük koruması olan Laikliğini de anlamadılar. O çağlar ötesi insanın uygarlığını anlamayanlara, bu aciz de kendini anlatamadı, dedikodular ondan olmalı, sıkma canını can kardeşim. Şükrü Işık

Okunma :662
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Haber Eksen Tekirdağ 2016©

posta@habereksen.net

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri