haber eksen tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye    

   TEKİRDAĞ AMATÖR FUTBOL DİSİPLİN KURULU’NDA SKANDAL
 
Amatör futbol müsabakalarında  maçlar oynandıktan sonra, gözlemci ve   hakemler müsabaka raporunu hazırlar ve  İl Hakem Kurulu’na teslim edilmek üzere Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’ne teslim eder. Maçta yaşanan güvenlik zaafiyeti veya olay var ise Olay raporu düzenlenir.
    Önceki hafta  hafta oynanan Tekirdağ Kartalspor -Tekirdağ Büyükşehir Gençlik Spor maçında çıkan olaylar sonucu,  maçın gözlemcisi Tuna Karlıbölük ;  "Müsabakanın 62. dakikasında Tekirdağ Kartalspor'un kalecisinin ihracından sonra, tribünlerde küfürlerden dolayı 
kısa süreli kavga çıkmıştır.  Bu kavga sırasında Tekirdağ Kartal Spor'lu 3 numaralı oyuncu Ç.K. formasını çıkarıp atarak, oyun alanını terk edip, yaklaşık 80 metre koşarak, olaylara karışmıştır." şeklinde gözlemlerini raporunda belirtmiştir.
    Ancak İl Futbol  Disiplin kurulu işini ne kadar düzenli,  ne kadar dikkatli yapıyor bilinmez, bu rapordan sonra Kartalspor'dan savunma istemiştir.
    Savunmada; " 4.12.2016 tarihinde kulübünüzün oynamış olduğu 1. amatör Küme müsabakasında kaleciniz Ç. K. ' nın formasını çıkararak, tribünlere çıktığı raporlardan tespit edilmiş olup,  il disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Savunmasını üç gün içinde göndermenizi rica ederiz." diyerek savunma istemiştir.Bu tebligat üzerine Kartalspor kendi savunmasını yapmıştır. Kartalspor yaptığı savunmada ; " C.K. orta sahada  görev yapmaktadır. Üstelik kaleci de değildir. 3 numaralı formayı giymektedir. Sanırım maçları karıştırdınız" şeklinde yazmıştır.
    Kartalspor'un yaptığı savunma ve gözlemci Tuna Karlıbölük'ün bildirileri aynı olmasına rağmen, il disiplin kurulunun yanlış savunma istemesi, raporlar  üstünkörü mü okunuyor acaba sorularını akıllara getirmiştir. 

Okunma :995
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Haber Eksen Tekirdağ 2016©

posta@habereksen.net

Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri